Czy płukanie zatok u laryngologa będzie dobrym pomysłem? Przekonaj się już dziś!

Leczenie zatok – czym charakteryzuje się przewlekłe zapalenie zatok i jak je zwalczyć?

Przewlekłe zapalenie zatok to schorzenie, które może się pojawić zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Spowodowane jest najczęściej nieprawidłową wentylacją, która prowadzi do stanu zapalnego i nadkażenia bakteryjnego w obrębie nosa i zatok przynosowych. Chore zatoki są naprawdę uciążliwą dolegliwością, ponieważ w trakcie jej występuje katar, niedrożność nosa, bóle głowy, spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła, kaszel, drapanie w gardle, a nawet mogą pojawić się zaburzenia węchu. Leczenie zatok powinno zostać wykonane przez sprawdzonych lekarzy, ponieważ tylko do daje nam gwarancję szybkiego powrotu do zdrowia.

Chore zatoki – jakie korzyści płyną z przeprowadzenia zabiegu endoskopową metodą FESS?

Płukanie zatok u laryngologa w połączeniu z endoskopową operacją zatok FESS przeprowadzane jest w znieczuleniu ogólnym z wykorzystaniem delikatnych i mikrochirurgicznych narzędzi, które wprowadzane są przez otwory nosowe. Leczenie zatok tą metodą jest świetną opcją, a korzyści, które z niej płyną to: w znacznym stopniu wypłukanie bakterii biofilmu, zachowanie nienaruszonych struktur anatomicznych, które nie są objęte procesem chorobowym, usunięcie ogniska zapalnego z zatok przynosowych, krótki czas hospitalizacji chorej osoby oraz uniknięcie zewnętrznych cięć skóry i błony śluzowej.

Lekarz laryngolog – czym powinien wyróżniać się bardzo dobry specjalista?

Lekarz laryngolog zajmuje się jedną z głównych specjalizacji medycznych, a w jej zakres wchodzą choroby zlokalizowane przede wszystkim w obrębie nosa, krtani, gardła, zatok, szyi oraz uszu. Osoba, która zdecydowała się na ten zawód, musi wyróżniać się dużym doświadczeniem, ogromną wiedzą, chęcią poznawania nowych przypadków i uczestnictwem w różnego rodzaju szkoleniach. Lekarz laryngolog powinien na samym początku leczenia pacjenta, przeprowadzić szczegółowy wywiad, a następnie zrobić badanie przedmiotowe. Dopiero po tych czynnościach będzie w stanie powiedzieć dobrą diagnozę.