Czym wyróżnia się dieta bananowa?

Podstawowe zasady diety bananowej

Dieta bananowa została stworzona przez japońskiego absolwenta medycyny Hitoshi Watanabe. Popularność zyskała dzięki słynnej śpiewaczce operowej, która to właśnie tej diecie zawdzięcza utratę aż 7 kilogramów! Do wyboru masz 3 różne warianty: kuracja trzydniowa, tygodniowa i miesięczną. Trzydniowa dieta bananowa — jadłospis zamyka się w 950 kcal dziennie. Możesz spożywać maksymalnie 3 banany i 3 szklanki mleka, a także 2 l wody mineralnej niegazowanej. Tygodniowa dieta bananowa zawiera od 1000 do 1100 kcal dziennie i dostajesz w niej 3 posiłki na bazie bananów i płatków owsianych, 1,5 l wody oraz 2 przekąski w formie małego jabłka. Miesięczna dieta bananowa – w tym przypadku liczba kcal dobierana jest indywidualnie. Jedyne rzeczy, które są obowiązkowe to na śniadanie, należy jeść 1-2 banany i popijać je szklanką wody, a ostatni posiłek należy spożyć najpóźniej o 20.

Jakie są główne wady i zalety diety bananowej?

Podstawowymi zaletami są: codzienna dawka niektórych witamin i składników mineralnych, w szczególności potasu, magnezu czy witaminy C, pozwala zrzucić nawet do 7 kilogramów w ciągu miesiąca, nie wymaga dużych rewolucji w kuchni i jest przyjazna nawet dla studenckiego, mocno ograniczonego budżetu, chroni przed zatrzymywaniem wody w organizmie, może wspomóc proces usuwania toksyn z organizmu oraz wpływa korzystnie na odchudzanie w przyszłości. Jej wadami są: podwyższenie poziomu glukozy we krwi ze względu na dużą ilość produktów o wysokim indeksie glikemicznym, małe zróżnicowanie spożywanych codziennie dań, ryzyko wystąpienia niedoborów niektórych witamin i składników mineralnych oraz problemy z regularnym wypróżnianiem.

Dieta bananowa — jadłospis idealny dla Ciebie!

Interesuje Cię dieta bananowa? Jadłospis od LightDiet to coś, co może zmienić Twoje zdanie! Pracujący tam wykwalifikowani dietetycy odradzają korzystanie z diet, w których za bardzo nie można znaleźć odpowiednio zbilansowanych posiłków, dostarczających wszystkich składników odżywczych. Wyłącznie dzięki zbilansowanej diecie zrzucisz zbędne kilogramy, nie tracąc zdrowia i nie ryzykując wystąpieniem efektu jojo. Spróbuj catering dietetyczny LightDiet już dziś!