Implanty zębowe – rodzaje, wskazania oraz przeciwwskazania. 

Implanty zębowe Warszawa to sposób na uzyskanie pięknego i zdrowego uśmiechu. Implant składa się z śruby, która montowana jest w miejsce gdzie kiedyś były korzenie zęba, oraz korony, którą dopasowuje się do pozostałych elementów uzębienia pod względem koloru, ale też wielkości. Obecnie stomatolodzy mogą pozwolić sobie na wykorzystanie implantów zębowych z różnego rodzaju materiałów, dzięki czemu bez względu na budowę kości szczęki, budowę zębów oraz możliwości finansowe pacjenta.

Rodzaje implantów zębowych 

Powiedzieliśmy już, że obecnie istnieje wiele rodzajów implantów zębowych. Przed zdecydowaniem się na implanty zębowe Warszawa, warto dowiedzieć się więcej na ich temat. Najpopularniejszym rodzajem są implanty wykonane z tytanu, które charakteryzują się trwałością, ale uważane są za nieestetyczne w porównaniu z innymi dostępnymi rodzajami implantów. Równie często co implanty tytanowe, wykorzystuje się implanty cyrkonowe, które powstają z substancji przypominającej naturalny wygląd zębów. Materiał wykorzystywany do stworzenia implantów cyrkonowych, cechuje się możliwością odpowiedniego związania się z tkanką kostną. Implanty cyrkonowe cechują się brakiem reakcji na zmiany temperatur, a także są one bezpieczne dla organizmu i nie wchodzą w niepożądane reakcje z substancjami. 

Wskazania i przeciwwskazania do założenia implantów zębowych 

Implanty zębowe Warszawa stosuje się u pacjentów, którzy na skutek różnego rodzaju działań, utraciły naturalne uzębienie takie jak np. usunięcie zębów na skutek wyniszczenia próchnicznego, paradontoza oraz całkowity brak uzębienia. Implanty mogą być stosowane zarówno w przypadku utraty jednego zęba, jak i do odbudowy części zgryzu. W przeciwieństwie do wskazań, istnieje wiele przeciwwskazań, które mogą prowadzić do wykluczenia pacjenta z możliwości skorzystania z implantów zębowych. Ciąża, okres laktacji oraz nieustabilizowana cukrzyca to przeciwwskazania bezwzględne, przez które uniemożliwiają wykonanie implantów zębowych u pacjentów. Przeciwwskazaniem do wykonania implantów jest również choroba nowotworowa, nieukończony proces wzrostu kości, choroby serca oraz niektóre choroby psychiczne.