Cellulit – dlaczego powstaje?

Celullit to zmora bardzo wielu kobiet. Niestety zmaga się z nim ponad 90% populacji żeńskiej, co często – choć jest naturalnym wytworem organizmu, jest źródłem kompleksów i złego samopoczucia co prowadzi do podejmowania działań, mających na celu zmniejszenie jego powierzchni bądź całkowite jego zniwelowanie. Przyczyny powstawania cellulitu nie są wcale jednoznaczne. Istnieje kilka przyczyn, w wyniku których odkłada się on na naszym ciele. Są to między innymi:

 – predyspozycje genetyczne; możemy być bardziej podatni na występowanie cellulitu ze względu na uwarunkowania przekazane nam w genach,

– zmiany hormonalne; niosą one za sobą często wiele przykrych skutków,

– nieodpowiedni tryb życia; odkładanie się tkanki tłuszczowej ma z pewnością ogromny wpływ na występowanie cellulitu,

– zaburzenia mikrokrążenia krwi,

– wzrost przepuszczalności naczyń krwionośnych i limfatycznych,

– obrzęk limfatyczny.

Balsam antycellulitowy

Z pomocą podczas walki z cellulitem przychodzą odpowiednie kosmetyki, które używane z odpowiednią regularnością mogą być pomocną dłonią na krępujący nas problem. Odpowiedzią na trapiący nas problem mogą być balsamy antycellulitowe, które cieszą się ogromnym powodzeniem na rynku. Podstawową właściwością balsamu antycellulitowego są składniki aktywne, które wspomagają walkę z grudkami, które tworzą się na skórze i pomaga niwelować te, które już powstały. Oprócz swojej oczywistej roli zajmują się także: 

– nawilżeniem skóry,

– stymulacją lipolizy,

– przeciwdziałaniu obrzękom limfatycznym,

– ochroną włókien kolagenowych,

– poprawą mikrokrążenia.

Kofeina jako ważny składnik balsamu antycellulitowego

W momencie, gdy sięgamy po dobry produkt antycellulitowy powinniśmy kierować się przede wszystkim jego składem i dokładnie przeanalizować, jakie składniki odpowiedzialne są za zwalczanie cellulitu i ujędrnienie naszej skóry. Bardzo ważne jest, aby w składzie znajdowało się jak najwięcej składników naturalnych, dzięki czemu zapobiegniemy występowaniu reakcji alergicznych.