Ubezpieczenie mieszkania – obowiązkowe czy nie?

Ubezpieczenie naszego miejsca zamieszkania wydaje się konieczne. Z logicznego punktu widzenia, jest ono niezbędne do spokojnego funkcjonowania i właściwego reagowania w sytuacjach losowych. Jednakże w praktyce nie ma przepisu, który nakazuje właścicielowi mieszkania wykup polisy ubezpieczeniowej. Decyzja jest więc w pełni dobrowolna. Istnieją jednak pewne odstępstwa od tej reguły. Nieruchomość musi zostać ubezpieczona przez właściciela, gdy jest obarczona kredytem hipotecznym. Jest to wymóg konieczny postawiony przez bank, polisa ubezpieczeniowa w takim wypadku powinna mieć również odpowiednie parametry. Drugim przypadkiem, w którym należy wykupić ubezpieczenie mieszkania, jest sytuacja gdy nieruchomość wraz z terenem, który do niej należy, zajmuje więcej niż jeden hektar.

Od czego należy ubezpieczyć mieszkanie?

Mieszkanie z pewnością należy ubezpieczyć od włamań. Jest to powszechna sytuacja, która ma miejsce podczas nieobecności właściciela. Mieszkanie można ubezpieczyć także od pożaru, zalania, uderzenia pioruna, wybuchu, zawalenia się drzewa na dom, uszkodzeń, które są wynikiem dymu lub sadzy. Należy pamiętać, że ubezpieczenie mieszkania może obejmować nie tylko budynek, ale również wszystkie obiekty znajdujące się na terenie należącym do nas. Może być to altana, pomieszczenie gospodarcze, plac zabaw dla dziecka czy też garaż wolnostojący.

Ubezpieczenie mieszkania – kalkulator

Kompletnie nie wiesz jakie ubezpieczenie mieszkania wybrać? Pomoże w tym kalkulator ubezpieczeń mieszkania. To doskonałe narzędzia do porównywania kilku ofert naraz. Pozwala oszczędzić czas i dokonać wyboru najlepszej możliwej opcji dla siebie. Kalkulator pokazuje oferty kilku towarzystw ubezpieczeniowych, co pozwala na poznanie dokładnej oferty znajdującej się na rynku. Jeśli jesteśmy zdecydowani, na któryś z wariantów po zakończeniu porównywania możemy od razu dokonać zakupu takiej polisy. Wymaga to jedynie wpisania kilku danych, opłacenia i gotowe! Po uiszczeniu opłaty polisa ubezpieczeniowa wysyłana jest na nasz adres mailowy. Można zatem mieć ją zawsze pod ręką.